Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubieniowie

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 6
-> Najnowszy użytkownik: sebastiancichocki

Losowa Fotka

Prognoza pogody

PROJEKTY

STOP DOPALACZOM

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubieniowie.

Konkurs "Złota piętnastka"

Złota piętnastka

Przedstawiamy cząstkowe wyniki konkursu "Złota piętnastka". Kolejny konkurs  za nami. Jeszcze cztery konkursy, ale wszystko może się zmienić. Zachęcamy do aktywnego udziału i życzymy powodzenia.

 


 

 Znów na podium

1 marca reprezentacja naszej szkoły już po raz kolejny wzięła udział w gminnych eliminacjach OTWP, który odbywa się pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Tym razem reprezentowały nas uczennice: Marlena Tokaj i Małgorzata Krakowiak, które do konkursu przygotowała pani Katarzyna Wasiluk.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce na tym etapie wywalczyła Marlena Tokaj i 16 marca reprezentowała naszą gminę na szczeblu powiatowym. I tym razem uczennica wykazała się dużą wiedzą w tej dziedzinie i pokonała wszystkich rywali w swojej grupie. W nagrodę, jako laureatka, będzie reprezentowała powiat choszczeński 23 kwietnia w Połczynie Zdroju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.


http://www.straz.choszczno.pl

Zebranie rodziców

Informujemy, że dnia 14 grudnia 2015 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie rodziców. Serdecznie zapraszamy.

Ślubujemy!

Ślubujemy!

Ślubujemy!

 

            20 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, na które zaproszeni zostali: dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy administracji i obsługi oraz przyjaciele szkoły z panem burmistrzem Wiesławem Łońskim na czele.

            Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i prezentowali to, co już potrafią. Po części artystycznej dyrektor szkoły p. Jerzy Mikuła dokonał aktu pasowania, natomiast wychowawczyni klasy p. Lucyna Pater wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. By ten dzień na długo zapadł pierwszakom w pamięci –  wszyscy zostali obdarowani wspaniałymi prezentami.

            W czasie apelu dokonano również zaprzysiężenia samorządów klasowych i samorządu szkolnego.

GALERIA

Ortografia im nie straszna!

Ortografia im nie straszna!

27 października w naszej szkole odbył się I Otwarty Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięli chętni uczniowie, rodzice i pracownicy naszej placówki. Nie było łatwo przebrnąć przez ortograficzną dżunglę naszpikowaną pułapkami, które zastawiła na uczestników p. Barbara Tomicz. Na szczęście wszyscy doskonale poradzili sobie z dyktandem, a na szczególne wyrazy uznania zasłużyła p. Joanna Więcek, dla której ortografia okazała się przysłowiową bułką z masłem i w zmaganiach zajęła I miejsce. Tuż za nią na podium stanęły panie Beata Szymczak oraz Martyna Grabarek.

Wyróżnionym paniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że tym razem swoja obecnością zaszczycą nas jacyś panowie.

Brawo nasi!

Brawo nasi!

Brawo nasi!

 

            23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Reczu. Do rywalizacji stanęli wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, którzy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali test sprawdzające ich wiedzę.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w kategorii uczniów klas szóstych I miejsce zajęła Sandra Stefańska, natomiast II miejsce Marlena Tokaj –. W kategorii uczniów klas piątych, zaszczytne III miejsce zajął Michał Nawrot.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jabłka na Dzień Edukacji Narodowej

Jabłka na Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ono ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dzień Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowano je na Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

W naszej szkole, w ramach obchodów tego ważnego dla nas święta, uczniowie przygotowali wszystkim pracownikom liczne niespodzianki, jako wyraz podziękowania za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Były więc życzenia, wiersze i piosenki oraz odbyła się wielka gala, na której dyrektor, nauczyciele i wszyscy pracownicy administracji i obsługi otrzymali smaczne, rumiane jabłuszka, jako nagrody w poszczególnych kategoriach konkursowych. Miłym akcentem były również samodzielnie wykonane przez uczniów portrety pracowników naszej szkoły, które ozdobiły ściany korytarzy.

Oj, działo się!

Oj, działo się!

2 października, wraz z innymi uczniami szkół powiatu choszczeńskiego, mieliśmy okazję obserwować ćwiczenia taktyczno – bojowe pod kryptonimem „Kolej”, w których uczestniczyło ok. 90 strażaków (KP PSP w Choszcznie, OSP z całego powiatu), policjantów i pracowników Straży Ochrony Kolei. Celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania służb oraz organizacji i prowadzenia działań w sytuacjach kryzysowych stwarzających zagrożenie dla wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach.

Scenariusz ćwiczeń obejmował katastrofę kolejową, do której doszło na przejeździe w Choszcznie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, a na jeden z nich dodatkowo najechał pociąg towarowy. Ponieważ w pojazdach znajdowało się 9 osób, natychmiast przeprowadzona została akcja ratunkowa. Ponadto, podczas gwałtownego hamowania pociągu, zaprószony został ogień, który spowodował pożar pobliskich zarośli. Aby tego było mało, w wypadku uczestniczył również samochód, w którym jechało trzech przestępców. Natychmiast na miejscu zdarzenia pojawili się antyterroryści. Na przejeździe doszło do strzelaniny, a do schwytania przestępców przyczynił się w dużej mierze pies policyjny.

Emocje, które towarzyszyły nam podczas obserwacji ćwiczeń służb mundurowych naszego powiatu, na długo jeszcze pozostaną z nami. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i dziękujemy za zaproszenie oraz liczne gadżety, które otrzymaliśmy w nagrodę za prawidłowo udzielane odpowiedzi na pytania konkursowe przygotowane przez pracowników kolei. 

Galeria 


Niezwykła wizyta

Niezwykła wizyta

25 września naszą szkołę odwiedzili policjanci, którzy spotkali się z uczniami klasy pierwszej w ramach programu: „Zabłyśnij na drodze” realizowanego przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Powiatową Komendę Policji w Choszcznie. Podczas spotkania policjanci przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowaniach w drodze do i ze szkoły. Mundurowym towarzyszył reprezentant Powiatowej Rady BRD – pan Krzysztof Zieliński oraz aspirant Stopek i orzełek (maskotka powiatu).

Na pamiątkę spotkania wszyscy pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe opaski i kamizelki, by od dziś mogli „błyszczeć” na drodze, a dodatkowo „Elementarz zasad bezpieczeństwa” rozdawany dzieciom w  ramach programu prewencyjnego „Przyjaciele Gryfusia” prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie.

Wygenerowano w sekund: 0.08
2,557,326 unikalne wizyty
Table 'splubien_2.fusion0efab_email_verify' doesn't exist