Table 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't existTable 'splubien_2.fusion0efab_errors' doesn't exist Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubieniowie - News
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubieniowie

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 7
-> Najnowszy użytkownik: sebastiancichocki

Losowa Fotka

Prognoza pogody

PROJEKTY

STOP DOPALACZOM

Przetłumacz stronę


Ważne informacje

Wyniki nauczania

Dokumenty szkolne

Konkursy

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Czy lubisz wakacje?

Tak
Tak
100% [1 głos]

Nie
Nie
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 1
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 19/06/2014 19:59

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Ciekawe strony

Prace uczniów

Samorząd Uczniowski

Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubieniowie.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

W każdy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy rodziców na DZIEŃ OTWARTY.

Nauczyciele czekają na Rodziców w godzinach od 16.30 do 17.30.

Serdecznie zapraszamy!

W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w roku, na który czekają zarówno dorośli, jak i dzieci. My również oczekujemy na nie z niecierpliwością i starannie się do nich przygotowujemy już od początku grudnia. Najpierw wykonujemy świąteczne ozdoby, którymi później pięknie dekorujemy szkołę, wysyłamy najpiękniejsze życzenia, wreszcie ubieramy choinki i organizujemy spotkanie wigilijne, które ma nas wprowadzić w bożonarodzeniowy nastrój.

W tym roku spotkaliśmy się 19 grudnia. Najpierw wspólnie z rodzicami obejrzeliśmy przedstawienie świąteczne w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klasy zerowej, a następnie jasełka przygotowane przez uczniów z klas IV-VI. W przepięknej scenerii znów mieliśmy okazję przeżywać sceny związane z narodzinami Chrystusa, wspólnie zaśpiewać kolędy, wysłuchać fragmentów Pisma Świętego, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia. Następnie usiedliśmy przy pięknie nakrytych stołach, by skosztować wigilijnych potraw i cieszyć się magią nadchodzących świąt. 

W gościnie u Pinokia podczas wędrówki na Olimp

W gościnie u Pinokia podczas wędrówki na Olimp

 

            Wszyscy dobrze wiemy, że wiedzę zdobywać można nie tylko siedząc w szkolnych ławkach zamknięci w czterech ścianach klas, ale też w nieco innej formie. W związku z tym pani Basia i pani Dorota zabrały nas w ostatnim czasie do kina i na przedstawienie teatralne.

Najpierw pojechaliśmy do naszego zaprzyjaźnionego kina w Stargardzie Szczecińskim na film pt. „Pinokio”.  Tam obejrzeliśmy piękną baśniową opowieść o drewnianym pajacu wyrzeźbionym przez ubogiego konstruktora zabawek Dżepetta. Dzięki magii lalka ożywa i niestety sprawia mnóstwo kłopotów wychowawczych, a nawet ucieka z domu.  Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wkrótce Pinokia czekają poważne zadania: musi nauczyć się bronić przed oszustami, pozna skutki lenistwa, ruszy na ratunek ojca połkniętego przez wieloryba… Podczas wędrówki pajac zrozumiał znaczenie takich wartości jak prawdomówność, lojalność, odwaga czy miłość rodzicielska. Dla nas to też była bardzo pouczająca lekcja.

Kolejna nasza wycieczka to wyjazd do Choszczeńskiego Domu Kultury na spektakl pt. „W drodze na Olimp”. Tam obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie teatralne oparte na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. Z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy ciekawe, dowcipne i pouczające sceny opowiadające o życiu i czynach licznych bogów i bogiń, a także relacje o niezwykłych ludziach, wielkich zdobywcach, herosach, niezrównanej sile i odwadze. 

Bardzo dziękujemy organizatorkom wyjazdów za te wspaniałe lekcje i czekamy na następne.

Uczniowie

Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

W czasie przerwy świątecznej, rozpoczynającej się 22 XII 2014 roku i trwającej do 06 I 2015 roku szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Zajęcia (wynikające z Państwa potrzeb) odbywać się będą w godzinach 800 – 1400.

UWAGA! ALARM!

W bieżącym roku szkolnym, w naszej szkole rozległ się szereg sygnałów alarmowych, informujący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia, opuszczali budynek szkoły, udając się na plac apelowy. Wychowawcy klas zdawali raport o frekwencji dyrektorowi szkoły. Po odebraniu raportów o przebiegu ewakuacji, dyrektor szkoły odwoływał alarm. W trosce o bezpieczeństwo uczniów został przeprowadzony alarm przeciwpożarowy z udziałem strażaków.

Owoce w szkole

"Owoce w szkole"

Stop! Dla batoników, chipsów i napojów energetyzujących. Nasza szkoła już od 5 lat promuje zdrową żywność i zdrowy tryb życia. Uczniowie spożywając śniadania starają się jeść owoce, warzywa i jogurty. Od 2 lat jesteśmy w programie „Owoce w szkole”, który sobie chwalimy i polecamy. Od 3 lat jesteśmy w programie: „Szkoła Promująca zdrowie”.

Kubuś Puchatek

„Kubuś Puchatek”

Uczniowie klas I- III uczęszczający do Świetlicy Szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Świetlicę Szkolną przy Szkole Podstawowej w Reczu z okazji 88 urodzin Kubusia Puchatka.  Na konkurs wpłynęło 20 pięknych, wykonanych ciekawymi technikami prac. Przedstawiały one postacie Kubusia, Tygryska, Osiołka, Prosiaczka, ich wesołe zabawy, figle i brykanie. Do konkursu Komisja wybrała 6 prac.

 

I tak praca Mai Staszak zajęła II miejsce a prace Paulinki Radomskiej i Małgosi Krakowiak zajęły III miejsce. Uczennice zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!!!.

Oszczędna świnka

Oszczędna świnka

Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez SGB pod patronatem BS w Choszcznie /o Recz „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”.

Uczniowie uczą się oszczędzać pieniążki, wpłacając je systematycznie na książeczkę SKO, by uzbierać większą sumę na zakup wymarzonego sprzętu, wycieczkę czy super wakacje.

W listopadzie przystąpiliśmy do konkursu „Oszczędna Świnka”. Uczniowie na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali skarbonki – świnki z materiałów nadających się do recyklingu, czyli z odpadów. W ruch poszły plastikowe opakowania po napojach, pudełka kartonowe, gazety, papier kolorowy, korki, skrawki filcu, klej, farby i tak „wyczarowaliśmy” cztery świnki. Nazwaliśmy je : Groszówka, Śmieszka, Chrum-Chrum, Długouszka. Zdjęcia świnek pani Dorotka umieściła na stronie internetowej konkursu www.skowsgb.pl. Teraz głosujemy na nasze świnki. Do  28 XI możemy codziennie oddać tylko jeden  głos. Trzymamy kciuki za nasze świnki i oczywiście głosujemy!!!

 

http://www.skowsgb.pl/oszczedna-swinka/list…

Szkoła promująca zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

        W ramach programu edukacyjno – wychowawczego promującego zdrowy i aktywny styl życia, klasa szósta brała udział w zajęciach „ Zielona Szkoła’. Dwa dni – piątek i sobota, hala sportowa w Reczu należała do nas. Gry zespołowe, tenis stołowy, taniec, badminton – sprawiły, że czas upłynął bardzo szybko. Dodatkową atrakcją były zajęcia plastyczne na temat zgubnych nałogów. Jesteśmy świadomi, jak ważna w życiu młodego człowieka jest aktywność fizyczna, czynny wypoczynek. W tym roku szkolnym zbliżamy się do mety trzyletniego programu „ Szkoły Promującej Zdrowie”. Przez ten okres poznawaliśmy zasady zdrowia psychicznego i fizycznego. Podczas „Zielonej Szkoły” wypracowaliśmy hasło przewodnie: ABY BYĆ ZDROWYM - TRZEBA ZDROWO ŻYĆ!!!

Wygenerowano w sekund: 0.04
2,039,070 unikalne wizyty
Table 'splubien_2.fusion0efab_email_verify' doesn't exist